CZK /EUR
Vzdělávací webináře I Vitality klub I Registrace I Přihlášení  CZK /EURVitamín B12


02. prosince 2020

Vitamín B12 pomáhá metabolizovat cukry, tuky a bílkoviny. Přispívá k tvorbě červených krvinek.

Vitamín B12 působí jako koenzym v syntéze DNA, zabraňuje poškození nervů, podporuje růst a rozvoj buněk. Je nezbytný pro správné trávení. Obzvláště důležitý pro ochranu před vznikem abnormálních buněk - megaloblastů, které mohou vyvolat perniciózní anémii.
Vitamín B12 ve formě methylkobolaminu je nezbytný v prervenci vzniku neurologických poruch, zabraňuje poškození nervů centrální a periferní nervové soustavy. Také se podílí na prevenci proti stárnutí.

Vitamín B12 pomáhá snižovat homocystein a tím chrání stěny cév. Podporuje kardiovaskulární systém.
Doplňovat vitamín B12 je důležité především pro seniory, vegany, osoby se žaludečními vředy, gastrointestinálními poruchami, chronickým pálením žáhy a dnou.

Zásoby vitamínu B12 se krátí především při nadměrné konzumaci alkoholu, užívání antibiotik, léků na akné, léky na dnu, léky na vysoký krevní tlak, léky na vředy, blokátory histaminu, protizánětlivé léky a léky na epilepsii.

Vitamín B12 obsahuje ve formě methylkobalaminu a adenosylkobalaminu (bioaktivní, snadno vstřebatelné formy) produkt Homocystein Vitality s betainem (500 mcg) a s aloe vera (100 mcg). Najdete ho v našem e-shopu. 
zpět na seznam
Na stránkách používáme soubory cookies. Ty nezbytné jsou nutné pro provoz stránek, statistické sbírají anonymní data pro analyzýzu návštěvnosti a marketingové umožní například následné hodnocení nákupu, případně zobrazení relevantní reklamy.

Veškerá data se sbírají a používají anonymně a není možné je spojit s konkrétní osobou.

Nastavení Odmítnout vše Přijmout vše

zavřít
Uložit nastavení
Odmítnout vše
Přijmout vše