CZK /EUR
Vzdělávací webináře I Vitality klub I Registrace I Přihlášení  CZK /EURProč máme málo vitamínu D a K?


20. března 2019

D3 normálně vzniká v kůži vystavené slunci. Nemusíte se nutně opalovat nazí - játrům je fuk, jestli cholekalciferol pošle loket, nebo záda. Jenže málokdo z našinců v dnešní době tráví den venku. Navíc tu máme paní Zimu a dlouhé měsíce slunci nevystavíme ani nos. Dalším faktorem je používání mýdel a detergentů při osobní hygieně, kdy proces vzniku D3 z 7-dehydrocholesterolu po ozáření UV paprsky (trvá někdy víc než 30 hodin) sabotujeme. Suplementace obou vitamínů je v poslední době nezbytně nutná.

Tyto dva vitamíny spolupracují velice úzce v obraně organismu proti mnoha nebezpečným jevům jako jsou :
zubní kazy, požití antibiotik, nedostatek slunce, vápenatění cév, srdeční nemoci, cukrovka, osteoporóza, bolesti kloubů, požití léků proti nadbytku cholesterolu, zánět spojivek, nespavost, pobyt v nezdravém prostředí, zácpa, nechutenství, únava,impotence, křeče, deprese atd.

Vitamín D3 (cholekalciferol) je v játrech přeměněn na kalcidiol. Ten je jakýmsi zásobníkem suroviny pro dva procesy:
1. přeměna na kalcitriol v ledvinách. Kalcitriol je důležitý steroid, který reguluje vápník v krvi
2. přeměna na kalcitriol ve tkáních, kde ovlivňuje imunitní schopnosti buněk
Případné přebytky se účastní metabolických procesů a jsou vyloučeny.

Vitamín K2-MK7 (menachinon) umí transportovat vápník do kostí, zubů a vůbec kam patří. Způsobuje srážlivost krve. Působí na bílkoviny tak, že jsou následně schopny vázat vápník.

K2 je v kysané nepasterované zelenině. Potom v masu pasoucích se zvířat. Když ho chcete mít dostatek, musíte se trochu snažit. Je rozpustný v tucích, takže některé diety způsobí jeho nízké využití organismem.

Co zajišťuje dvojice D3 a K2?
Mineralizaci kostí - hlavně K2 usnadňuje normální růst a zrání kostí. Můžete si představit, že si s D3 pinkají s vápníkem, jako s míčem, a dávají góly do těch správných branek. Adhezi a prolimeraci buněk, regulaci krevních destiček, funkce imunitního systému, vyvážené hubnutí, tvorbu mléka, tvorbu serotoninu - hormonu štěstí

Kolik potřebujeme?
Každý to máme trochu jinak. Základní denní dávka je obsažena v jedné kapsli našeho produktu D3+K2 Vitality. Záleží však ještě na váze a pohlaví. Také záleží na tom, jak velký máme deficit obou vitamínů. Dávky pak mohou být mnohonásobně vyšší než je doporučená denní dávka. O správném dávkování se můžete poradit se svým nejbližším poradcem.

zpět na seznam
Na stránkách používáme soubory cookies. Ty nezbytné jsou nutné pro provoz stránek, statistické sbírají anonymní data pro analyzýzu návštěvnosti a marketingové umožní například následné hodnocení nákupu, případně zobrazení relevantní reklamy.

Veškerá data se sbírají a používají anonymně a není možné je spojit s konkrétní osobou.

Nastavení Odmítnout vše Přijmout vše

zavřít
Uložit nastavení
Odmítnout vše
Přijmout vše