CZK /EUR
Vzdělávací webináře I Vitality klub I Registrace I Přihlášení  CZK /EURNemáš životní energii? Nemáš stavební materiál.


10. května 2023

Navzdory tomu, že se lidé v Evropě spíše přejídají, jsou jejich těla kriticky podvyživená, vyplývá z výzkumů.

Lidé v Evropě se často potýkají s nadváhou a ruku v ruce s tím jde ale překvapivě podvýživa, nemají totiž dostatek základních mikroživin. Mikroživiny (vitamíny, minerály, stopové prvky) jsou důležité pro to, aby měl člověk energii a radost ze života, aby byl zdravý. Pokud nemá dostatek mikroživin, buňky nemají z čeho vyrábět, nemají stavební materiál. Energii na spokojený život mít tedy takový člověk nemůže. 

Ovoce a zelenina dávno neobsahuje tolik vitamínů a minerálů kolik potřebujeme, a proto není téměř možné tělo vyživit pouze stravou. Už se o tom jen nešeptá ve výživových poradnách, ale publikují se na toto téma články opřené o výsledky výzkumů.  

Nejvíce se deficity v mikrovýživě projevují u seniorů a těhotných a kojících žen. U seniorů je v důsledku snížené svalové hmoty potřeba zvýšený příjem bílkovin. Především jsou vyčerpané zásoby vitamínu D, K a A, vitamínu E, vitamínu B12. A denně je nutné doplňovat vitamíny rozpustné ve vodě, tedy B6, kyselina listová, vitamín C.  Seniorům rozhodně prospívá užívání enzymů, magnésia a látek na podporu imunity jako jsou betaglukany a antioxidant glutathion. 

Těhotné ženy v prvním trimestru podpoří tělo dostatečným příjmem kyseliny listové, omega3, železa, vitamínu D a vitamínu K2. Ve druhém trimestru nabývá na důležitosti magnesium, vápník, jód, železo a vitamín B12. Ve třetím trimestru ještě navíc zinek, vitamín C a probiotika (fermentované potraviny). 

Deficity vznikají především narušením vstřebávání mikroživin. Co narušuje vstřebávání mikroživin? Je to např. alkohol, antibiotika, léky na pálení žáhy, hormonální antikoncepce, vysoké dávky kofeinu, nikotin, aspirin, diuretika, neuroleptika, kortikoidy. 

Jaké dávky mikroživin doporučují nutriční terapeuti se můžete dozvědět v našem desetiminutovém videu. Většina doporučených doplňků stravy je pro vás připravena v našem e-shopu. zpět na seznam
Na stránkách používáme soubory cookies. Ty nezbytné jsou nutné pro provoz stránek, statistické sbírají anonymní data pro analyzýzu návštěvnosti a marketingové umožní například následné hodnocení nákupu, případně zobrazení relevantní reklamy.

Veškerá data se sbírají a používají anonymně a není možné je spojit s konkrétní osobou.

Nastavení Odmítnout vše Přijmout vše

zavřít
Uložit nastavení
Odmítnout vše
Přijmout vše