CZK /EUR
Vzdělávací webináře I Vitality klub I Registrace I Přihlášení  CZK /EUR

O Homocysteinu

homocystein

Homocystein je důležitý ukazatel vašeho zdravotního stavu. Vysoká hladina homocysteinu v krvi může vést ke spuštění různých civilizačních onemocnění.

Problematikou homocysteinu se zabýval řadu let MUDr. Karel Erben.

Představa, že se dožijete opravdu vysokého věku, může děsit. Bojíme se infarktu, mrtvice, Alzheimerovy choroby, aterosklerózy, cukrovky a dalších nemocí, které nám život ve stáří dokážou pořádně zkomplikovat. Ale co když existuje způsob, jak riziko těchto tzv. civilizačních chorob podstatně snížit? Co když si své fyzické i duševní zdraví můžete zachovat mnohem déle, než se všeobecně předpokládá?

Téma homocysteinu zpopularizoval v Americe v 60. letech doktor McCully, který mu věnoval knihu s názvem „The Homocysteine Revolution“. U nás se osvěta šíří zejména díky MUDr. Karlu Erbenovi a Mgr. Michaele Verde Beitlové. Pro spoustu lidí je ale homocystein stále velká neznámá.

Stejně jako např. cholesterol, také homocystein je přirozenou součástí našeho těla. Nikdy se ho úplně nezbavíte. Důležité je udržet jeho hladinu na co nejnižší úrovni, což má na starost trojice vitaminů B6, B9 a B12. Problém nastává, máme-li těchto vitaminů nedostatek. Škodlivý homocystein se pak hromadí v krvi a svou toxicitou může způsobit různá kardiovaskulární a jiná onemocnění.

Získat potřebné množství vitaminů pouze z potravy nemusí být tak snadné, jak by se mohlo zdát. Následkem intenzivního zemědělství se množství minerálů i vitaminů v rostlinách stále snižuje a velká část z toho, co v nich přece jen zbylo, se dále ničí skladováním a vařením. Pokud tedy chcete mít jistotu, že své tělo nešidíte, poohlédněte se po kvalitním potravinovém doplňku.Chcete do problematiky homocysteinu proniknout hlouběji? Pusťte si některé z velmi zajímavých videí.
Případné otázky vám rádi zodpovíme po telefonu, nebo nám pošlete e-mail. Neváhejte nás kontaktovat.Hlídat hladinu homocysteinu doporučuje spousta lékařů, léčitelů i výživových specialistů mezi nejznámější patří např. MUDr. Karel Erben, prof. RNDr. Anna Strunecká Dr.Sc., Patric Holford, nutriční specialista z Velké Británie, a Uwe Karstädt, přírodní léčitel z Německa.
Na stránkách používáme soubory cookies. Ty nezbytné jsou nutné pro provoz stránek, statistické sbírají anonymní data pro analyzýzu návštěvnosti a marketingové umožní například následné hodnocení nákupu, případně zobrazení relevantní reklamy.

Veškerá data se sbírají a používají anonymně a není možné je spojit s konkrétní osobou.

Nastavení Odmítnout vše Přijmout vše

zavřít
Uložit nastavení
Odmítnout vše
Přijmout vše