CZK /EUR
Vzdělávací webináře I Vitality klub I Registrace I Přihlášení  CZK /EURNa smutek dortíček nebo frťana a zítra máte depku!!!


13. června 2019

Na smutek dortíček nebo frťana a zítra máte depku!!! Příčinou nutně nemusí být výčitky z prohřešků, na vině je hořčík. Přesněji řečeno jeho absence. 

Hořčík ovlivňuje náš duševní stav, pokud je ho málo, jsme smutní, nespokojení až depresivní. No a když si dáme něco sladkého a kapku alkoholu k tomu? Cukry, bílá mouka, alkohol, uzeniny a mléčné výrobky negativně ovlivňují a podstatně zpomalují resorpci hořčíku (převážně v tenkém střevě). 

Jeho nedostatek způsobuje bolesti hlavy, celkovou slabost, poruchy soustředění, nervozitu, strach, deprese, bolest za hrudní kostí, tachykardii či poruchy srdečního rytmu.

Ve vyšším množství ho najdeme v máku, mandlích, vlašských ořeších, čočce, hrachu, fazolích, pohance, droždí, artyčoku. 
Doporučená denní dávka pro dospělého je 300 - 450 mg = 10 dkg máku = 15 dkg mandlí = 30 dkg hrachu = 1 kg banánů = 2 kg brokolice = 3 kg jahod...... Tyto hodnoty jsou přibližné, ale je zřejmé, že splnit denní dávku není zas tak jednoduché. Navíc jeho vstřebávání úzce souvisí s dostatečným množstvím vitamínu D a selenu v organismu. 

Výběrem kvalitních doplňků stravy můžete dorovnávat hladinu hořčíku i ostatních minerálů a vitamínů, které nelze získat jen kvalitní zdravou stravou. Vhodnými formami jsou bisglycinát, orotát, malát, citrát a nenechte se zmást krásnými etiketami výrobců. Většina z nich slibuje extra účinnost, ale podívate-li se blíže na etiketu, musíte na první pohled vidět, kteří Vám jen mažou med kolem pusy a kteří jsou fér. Poradí Vám naši poradci v projektu Vitamíny s příběhem, pokud se nevyznáte.

Magnesium Vitality obsahuje čistou chelátovou formu - bisglycinát, 100mg v jedné kapsli, což je nejvyšší možná dávka v jedné kapsli této formy. Pokud někdo slibuje více, klame Vás a často "nastavuje" chelátovou formu formou, která je levná anorganická, tudíž lidským tělem těžko vstřebatelná. Ale ani vyšší cena produktu nezaručuje kvalitu, je potřeba  číst etikety, zn. lupu vždy při sobě :-)

Více o produktu Magnesium Vitality v našem e-shopu. zpět na seznam
Na stránkách používáme soubory cookies. Ty nezbytné jsou nutné pro provoz stránek, statistické sbírají anonymní data pro analyzýzu návštěvnosti a marketingové umožní například následné hodnocení nákupu, případně zobrazení relevantní reklamy.

Veškerá data se sbírají a používají anonymně a není možné je spojit s konkrétní osobou.

Nastavení Odmítnout vše Přijmout vše

zavřít
Uložit nastavení
Odmítnout vše
Přijmout vše