Kloubní výživa KloubVital

KloubVital – kloubní výživa nové generace pro ty, co si chtějí dopřát to nejlepší z panenské přírody Nového Zélandu.

Určen k pravidelné komplexní a intenzivní péči o klouby a chrupavky. Produkt má vysoký a rozmanitý obsah synergicky působících látek klíčových pro zachování pevnosti a pružnosti pohybového aparátu.

Zdraví a síla kostí a kloubů závisí především na výživě bohaté na nutrienty. Jen s takovou výživou docílíte efektivního zásobování těch nejzranitelnějších míst v pohybovém ústrojí  - kloubů a chrupavek.

Vyváženou stravu může výrazně podpořit doplněk stravy.  Každá obsažená látka v kloubním preparátu určuje míru výsledného efektu, a proto KloubVital obsahuje jen pečlivě vybrané a přirozeně se vyskytující bioaktivní látky. Hlavní složka prouktu - patentovaný kloubní matrix - pochází z panenské přírody Nového Zélandu. Dali jsme si záležet na tom, aby obsah produktu KloubVital zohledňoval výsledky nejnovějších výzkumů v oblasti výživy za účelem zachování pohybového aparátu v perfektní kondici do vysokého věku.

Složení  produktu KloubVital je raritou na trhu v České republice, ale i v Evropě.  A co je na něm tak výjimečného? Výjimečné je to, že látky, které obsahuje, jsou získány pouze patentovanou metodou zachovávající veškeré minerály, vitamíny a kofaktory citlivé na teplo.

do e-shopuKloubVital přispívá

  • k udržení normálního stavu kloubů a chrupavek
  • k udržení normálního stavu kostí
  • k udržení normální činnosti svalů
  • k normální tvorbě pojivových tkání
  • k udržení normálního stavu zubů a dásní
 

KloubVital Obsahuje


Pro koho je KloubVital vhodný:Proč KloubVital? 


Proč Nový Zéland?

Nový Zéland a Austrálie jsou ideální pro chov zdravého dobytka. Jejich poloha a podnebí vytvářejí nedotčené podmínky pro hospodářská zvířata a zemědělci znají tradiční postupy předávané po generace. Nový Zéland je jedinečný mezi oblastmi produkujícími maso na světě, protože jeho klima je mírné, takže tráva na pastvinách je čerstvá a zelená po celý rok, což znamená, že krávy mohou každý den v roce jíst potravu, která je pro ně nejzdravější. Zvířata jsou od narození v přirozeném prostředí. Samozřejmostí je, že se nepoužívají pesticidy, hormony ani antibiotika. Přísné vládní licenční, auditní a certifikační postupy znamenají, že lyofilizované produkty z Nového Zélandu a Austrálie lze používat s naprostou důvěrou v jejich původ, bezpečnost a účinnost. Lyofilizace zachovává vitaminy, minerály a kofaktory citlivé na teplo, které zanechávají živiny ve stejné rovnováze jako v přírodě.

 

do e-shopuKomentář odborníka RNDr. Michaely Bebové
(biochemička, 15 let v oboru výživy a životního stylu).

Odpovídala na otázky  v čem se výrobek liší od konkurence a jaké jsou jeho výhody.

 


Výhody produktu:

Produkt obsahuje jak kolagenní peptidy, tak nativní kolagen. Obě dvě formy mají jiné funkce, ale v konečném důsledku se doplňují. Kolagenní peptidy stimulují sekreci kolagenu typu II chondrocyty a samotnou biosyntézu proteoglykanů. Nativní kolagen typu II vyvolává ve střevě toleranci imunitních buněk a tím snižuje odbourávání vlastního kolagenu imunitním systémem. (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19697097/, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34516398/)

Produkt je výjimečný tím, že obsahuje velké množství biologicky aktivních látek, které navzájem působí komplexně a synergicky pro celý pohybový aparát. Je jednak podporou na úrovni výživy kloubů, ale také působí protizánětlivě. Jelikož se v produktu nachází i vitamíny, minerály a stopové prvky, související se zdravím kloubů, působí antioxidačně a také podporuje správnou mineralizaci kostí. Produkty bývají vždy zaměřeny na jednu nebo dvě složky. Buď jsou výživou, nebo působí protizánětlivě. Tento produkt vyniká svou komplexitou co do spektra účinných látek.


V čem se liší od konkurence:

Produkt obsahuje účinnou denní dávku glukosaminu a chondroitinu v množství 1500 mg a 650 mg. Přičemž účinné dávkování se pohybuje od 500 do 1500 mg na den. (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8658017/pdf/ijms-22-12920.pdf, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3456914/)

Produkt obsahuje 2000 mg MSM na dávku, což je řádově mnohem výše než u většiny konkurenčních produktů. Studie poukazují na pozitivní efekt v otázkách potlačení bolesti kloubů, zánětu a projevů artritidy. (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3141601/)

Produkt neobsahuje žádná syntetická aditiva včetně barviv a konzervantů a také žádné alergeny (např. sójová složka) a laktózu. Komerčně dostupné preparáty obsahují často řadu aditiv z řad emulgátorů, barviv či různé nosiče a konzervanty.

V produktu je obsaženo celé spektrum vitamínů a minerálních látek, které přímo souvisí se zdravím pohybového aparátu, s antioxidační kapacitou organismus, s metabolismem vápníku a fosforu. Velmi důležitým faktorem je však forma, ve které se v produktu nachází. Minerální látky jsou v produktu obsaženy v dobře vstřebatelné organické formě. Významnou roli zde ale hrají ale i stopové prvky. V produktech dostupných v běžné lékárenské síti nalezneme většinou jen pár minerálních látek či vitamínů, jako doplněk ke stavebním složkám, které navíc nejsou v organické či chelatové vazbě a jejich využitelnost je tak velmi nízká.

Produkt dále obsahuje přírodní patentované složky, která působí v oblasti zdraví kloubů. Dlouhodobé užívání zmírňuje dle studií hlavně bolestivost a pomáhá obnovovat tekutiny potřebné ke správné lubrikaci chrupavek. 

V jedné dávce je obsaženo 25% DDD vápníku. Vápník se v běžně dostupných produktech kloubní výživy nachází jen ojediněle a nebo v málo vstřebatelné formě. Dále produkt obsahuje složky, které se přirozeně nachází ve složení zdravých kostí jako je fosfor a další minerální látky a stopové prvky. Celý komplex tedy působí synergicky pro optimální využití vápníku.
Složení
:

MSM  - je zdroj organické sloučeniny - síry, přirozené součásti buněk v našem těle. Studie poukazují na pozitivní efekt v otázkách potlačení bolesti kloubů, zánětu a projevů artritidy.

Chondroitin sulfát s nízkou molekulovou hmotností - je přítomen v kloubní chrupavce. Slouží jako stavební kámen pro opravy poškozené chrupavky. Působí jako její ochrana proti degradaci a zároveň má protizánětlivé účinky. Pomáhá zachovat chrupavku zdravou a tím pádem přispívá k bezbolestnému pohybu. Méně známá informace je, že chondroitin se podílí na regeneaci poraněných kostí. Neboť umí zadržovat vodu, používá se také jako účinná složka pro pleťové produkty.

Glukosamin sulfát 2KCL / HCL - látka, která se přirozeně nachází v tekutině obklopující klouby.

Extrakt z Boswellia serrata s obsahem 60% boswellových kyselin - podporuje pohyblivost kloubů.

Kolagenní peptidy a nativní kolagen - obě dvě formy mají jiné funkce, ale v konečném důsledku se doplňují. Kolagenní peptidy stimulují sekreci kolagenu typu II chondrocyty a samotnou biosyntézu proteoglykanů. Nativní kolagen typu II vyvolává ve střevě toleranci imunitních buněk a tím snižuje odbourávání vlastního kolagenu imunitním systémem.

Bór  - jedním z důležitých vlastností bóru je zlepšení produkce a aktivity vitamínu D, hořčíku, a steroidních hormonů, které výrazně ovlivňují správný metabolismus vápníku a snižují demineralizaci kostí. Bór má protizánětlivé účinky, a tedy je vhodný na snížení rizika vzniku různých zánětlivým onemocnění, protože reguluje produkci a aktivitu enzymů (serinproteáza) a cytokinů podílejících se na protizánětlivé reakci a zároveň významně zvyšuje produkci a aktivitu antioxidantů.

Kyselina hyaluronová  - organická látka přirozeně se nacházející v lidském těle. Je součástí mezibuněčné hmoty a ve zvýšené míře ji najdeme právě v kloubech, zejména pak v chrupavce. V podobě kloubní tekutiny zajišťuje lubrikaci kloubních ploch a snižuje nepříjemné tření. Kyselina hyaluronová je podstatnou  složkou kvalitní kloubní výživy.

Mangan přispívá k udržení normálního stavu kostí a tvorbě pojivových tkání
Měď přispívá k udržení normálního stavu pojivových tkání
Fosfor přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů. Je potřebný pro zdravý růst a vývoj kostí u dětí
Selen přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
Vápník přispívá k normální činnosti svalů a je potřebný pro udržení normálního stavu kostí a zubů
Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí, chrupavek, dásní a zubů
Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu kostí, zubů a činnosti svalů
Vitamin K přispívá k udržení normálního stavu kostí
Zinek přispívá k udržení normálního stavu kostí


 


Sdílet na FacebookuNa stránkách používáme soubory cookies. Ty nezbytné jsou nutné pro provoz stránek, statistické sbírají anonymní data pro analyzýzu návštěvnosti a marketingové umožní například následné hodnocení nákupu, případně zobrazení relevantní reklamy.

Veškerá data se sbírají a používají anonymně a není možné je spojit s konkrétní osobou.

Nastavení Odmítnout vše Přijmout vše

zavřít
Uložit nastavení
Odmítnout vše
Přijmout vše