CZK /EUR
Vzdělávací webináře I Vitality klub I Registrace I Přihlášení  CZK /EURNetvařte se tak kysele!


26. února 2020

ZÁSADITOST JE ZÁSADNÍ
Znáte tu dětskou písničku Rýba roba čuču, v níž ztroskotá parník, na hladině zůstanou tři malé citrónky  a:  “jeden z nich povídá přátelé, netvařte se tak kysele, vždyť je to přece veselé, že nám patří moře celé?” Ona ta píseň není až tak úplně mimo mísu, citróny detoxikují a odkyselují náš organizmus. A hlavně kyselost, stejně jako zásaditost, je jen naše volba. Neustále se “svobodně” rozhodujeme, jak se budeme cítit. Slovo svobodně je v uvozovkách zcela záměrně - pokud naše střevní mikrobiota nemá idelální složení, vysílá povely prospěšné nikoli pro nás, ale pro sebe. Je schopna probudit nás uprostřed noci a pod jejím diktátem vybílíme lednici nebo nás po pracovním procesu přiměje vzít útokem cukrárnu.

Je paradoxem, že sladké způsobuje naši kyselost a kyselé právě naopak? Důležitý je však obsah sdělení, nikoli otázka paradoxů. Jak se tedy dostat ze začarovaného kruhu?
Pokud nějaký čas vydržíme odolávat chutím a podle výše zmíněného pravidla budeme odkyselovat, naše mikrobiota se začne měnit a přestane nás “otravovat” nevhodnými požadavky. Také je dobré zapátrat, zda naše chutě nejsou příznakem deficitu některých vitamínů nebo minerálů. Věděli jste například, že chrom potlačuje touhy po sladkostech a zahání pocity hladu, vápník mírní alergie a stresy, bor snižuje ztráty vápníku a stimuluje růst, horčík neutralizuje obsah žaludku, mangan odvádí přebytečnou glukózu z krve a  draslík pomáhá proti podrážděnosti  a únavě?

Samozřejmě to zdaleka není vše, co který z prvků ovlivňuje, ale už jen tento výčet Vám může pomoci se zorientovat ve Vašich zdánlivě nevysvětlitelných stavech a výpadcích. Dobrá nálada je ideál. A jedině ideál je standard. Jeden každý z nás má pro sebe chtít i dělat to nejlepší, stejně jako pro všechny ostatní. 

pH Vitality je produkt pro přípravu koloidního roztoku, který pomáhá udržet acidobazickou rovnováhu. Najdete ho mezi našimi Vitality produkty v e-shopu. zpět na seznam
Na stránkách používáme soubory cookies. Ty nezbytné jsou nutné pro provoz stránek, statistické sbírají anonymní data pro analyzýzu návštěvnosti a marketingové umožní například následné hodnocení nákupu, případně zobrazení relevantní reklamy.

Veškerá data se sbírají a používají anonymně a není možné je spojit s konkrétní osobou.

Nastavení Odmítnout vše Přijmout vše

zavřít
Uložit nastavení
Odmítnout vše
Přijmout vše