CZK /EUR
Vzdělávací webináře I Vitality klub I Registrace I Přihlášení  CZK /EUROčista jater a žlučníku


29. března 2018

Játra jsou biochemická továrna s největší regenerační schopností v těle a žlučník je často nazýván dirigentem všech ostatních orgánů, protože ovlivňuje celý trávicí trakt.

Nejvhodnější dobou k očistě jater a žlučníku je jaro - období mezi 15.2. - 15.5.

Úžasné orgány, ale...
Díky svým úžasným schopnostem si játra nechají líbit neuvěřitelné věci.
A pořád a pořád a pořád se nám přesto snaží vyhovět. Když půjdete na jaterní testy, výsledek pude uspokojivý i když játra budou pracovat na pouhých 20-30% !

A právě v tom tkví to nebezpečí. Když už i testy jsou špatné nebo se projeví nějaká zjevná nemoc jater, je to už opravdu na pováženou.. Je už skutečně za pět minut dvanáct.

Játra jsou jedním z klíčových orgánů naší látkové výměny. V první řadě produkují žluč. Ta z jater odtéká do žlučníku, kde se schraňuje a postupně je vypouštěna žlučovody do dvanácterníku. Žluč je nepostradatelná pro trávení tuků a proto bolesti žlučníku se objevují nejčastěji poté, co jsme se přejedli tučnými jídly.

Dále nás játra zbavují jedů a škodlivin, vyrábějí enzymy, hormony a důležitá rozpouštědla (ketolátky), podílejí se na tvorbě krve, tvoří močovinu, skladují sacharidy a mají ještě mnoho dalších funkcí. Jinými slovy, pokud vám dobře fungují játra, máte napůl vyhráno.

Játra jsou větší než mozek, váží v průměru 1,5 kg. Jsou největší a nejtěžší žlázou v lidském těle. Pokud jsou v pořádku, výrazně zvyšují sílu našeho obranného systému a zabraňují např. vzniku rakoviny a aterosklerózy. Játra také ovlivňují kvalitu zraku. Budete-li je pravidelně čistit, začnete číst bez brýlí.

Játra jsou považována za orgán zodpovědný za duševní a nervovou činnost. Člověk s dobře fungujícími játry bývá vytrvalý a odvážný. Naopak poruchy jater a žlučníku vedou k tvrdohlavosti, puntičkářství, zbrklosti a ztřeštěnosti. zpět na seznam
Na stránkách používáme soubory cookies. Ty nezbytné jsou nutné pro provoz stránek, statistické sbírají anonymní data pro analyzýzu návštěvnosti a marketingové umožní například následné hodnocení nákupu, případně zobrazení relevantní reklamy.

Veškerá data se sbírají a používají anonymně a není možné je spojit s konkrétní osobou.

Nastavení Odmítnout vše Přijmout vše

zavřít
Uložit nastavení
Odmítnout vše
Přijmout vše