CZK /EUR
Vzdělávací webináře I Vitality klub I Registrace I Přihlášení  CZK /EURReishi, reishi, jsi-li zdejší?


12. července 2020

Lesklokorka lesklá alias reishi, je chorošotvará lesklokorkovitá houba. Líbí se jí na kmenech listnáčů a má ráda teplíčko. Od května do října ji můžeme najít i v našich lesích. Rozšířená je po celé Evropě, v Asii, Číně, Japonsku a Severní Americe. Užívá se ve formě syrové, surové sušené houby nebo nadrcená na prášek, také se z ní připravuje tinktura, čaj a dokonce víno.

Obsahuje - béčka: 1, 2, 3, 6, vitamín D2, cholin, inositol, vápník, fosfor, železo, hořčík, sodík, draslík, zinek, selen, měď, vodu, aminokyseliny, enzymy, bílkoviny, mastné kyseliny, triterpeny, steroly, sacharidy, polysacharidy, vlákninu, Její účinky jsou tak mocné a širokospektrální, že by neměla chybět v žádné domácnosti, jak ostatně napovídá její další název ganoderma lucidum = houba nesmrtelnosti!!! A čím si ho tahle houbička, pravda poněkud hořká, zasluhuje?

Především posiluje imunitu, zkvalitňuje spánek. Snižuje stres, únavu a deprese, vysoký krevní tlak, hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Můžeme ji užít na virové infekce, nemoci respirační, kardiovaskulární, jaterní a ledvinové, na žaludeční vředy a otravy, cukrovku, žloutenku typu B. Pomáhá s hepatitidou, revmatoidní artritidou, hyperplazií prostaty, ucpanými tepnamy,. kolorektálními adenomy i rakovinou, navíc zmírňuje následky chemoterapie.

Pravdou je, že Účinky tohoto zázraku by vydaly na celou knihu, ale i tento jejich strohý výčet stojí za pozornost a zařazení lesklokorky do Vašeho života. V našem potravinovém doplňku Imune Vitality je zastoupena spolu s dalšími dvěma mediciálními houbami - housenící čínskou a rezavcem šikmým, ale o těch příště!!!
zpět na seznam
Na stránkách používáme soubory cookies. Ty nezbytné jsou nutné pro provoz stránek, statistické sbírají anonymní data pro analyzýzu návštěvnosti a marketingové umožní například následné hodnocení nákupu, případně zobrazení relevantní reklamy.

Veškerá data se sbírají a používají anonymně a není možné je spojit s konkrétní osobou.

Nastavení Odmítnout vše Přijmout vše

zavřít
Uložit nastavení
Odmítnout vše
Přijmout vše