CZK /EUR
Vzdělávací webináře I Vitality klub I Registrace I Přihlášení  CZK /EURVitamíny a minerály na včelnici


11. března 2019

Jmenuji se Antonín Rechtorovič. Včelařím celý život se svým otcem a na včelnici v obci Krhová u Valašského Meziříčí. Máme každým rokem okolo 40 včelstev. Před čtyřmi roky, jsem vstoupil do projektu Vitamíny s příběhem. Otevřel jsem Poradnu Vitamíny s příběhem ve Valašském Meziříčí, kde klienty učím, jak si správně mají dělat prevenci, aby u nich nepropukaly civilizační nemoci z nedostatku. Účinky doplnění chybějících látek do těla jsou velice dobré, často až neuvěřitelné.

V roce 2016 jsem se rozhodl po dobrých zkušenostech s vitamíny a minerály u mě, u mé rodiny i mých klientů, že je vyzkouším i na mých včelstvech. Biochemické reakce, do kterých se vitamíny zapojují, probíhají ve všech živých organizmech. Dnes už se ví, že množství vitamínů v potravě rapidně ubylo, a že rostliny produkují daleko menší množství vitamínů než v minulosti. Mohou za to kyselé deště, které zničily minerály v půdě. Ty rostliny používají pro stavbu všech vitamínů. Vyčerpaná půda na polích k tomu také přispívá. Bohužel včela, která sbírá pyl, ve kterém je dnes méně vitamínů a minerálů než v minulosti, na to také doplácí. Zdravotní stav včelstev je nám toho často důkazem.

Pro jednoduchost jsme se rozhodli, že imunitu a vitalitu včel zkusíme posílit podáváním vitamínů a minerálu spolu s cukerným roztokem, kterým zakrmujeme včely na zimu. To má obrovskou výhodu v tom, že tímto obohaceným roztokem je krmena budoucí zimní generace včel a to u ní pozitivně ovlivní její celkový zdravotní stav. V poradně mi výborně funguje produkt Homocystein Vitality. Obsahuje vitamíny B6, B9, B12 v přírodní formě a hlavně v dostatečném množství, inulin a extrakt z listu aloe vera. Druhý produkt je Magnezium Vitality. Což je hořčík v aktivní -chelátové formě.

Jelikož krmíme stále 3,5 litrovými sklenicemi s prosakovacími víčky, tak nejprve nalijeme do sklenice asi 1 litr vody. Do vody vysypeme obsah tobolky Homocystein Vitality a obsah tobolky Magnezia Vitality. Upozorňuji, že se tobolky musí vysypat do vody! Tobolky jsou ze dvou částí. Dají se roztáhnout, nebo rozstřihnout. Celulózový obal kapsle se vyhodí - nerozpustil by se. To vše důkladně zamícháme. Pak dosypeme 3 kg cukru a dolijeme vodou. Zamícháme a můžeme krmit. To vše opakujeme 5x. Zakrmuji 15 kg cukru na včelstvo.

V roce 2016 jsme zkušebně touto vitaminovou směsí nakrmili 5 včelstev. První pocit byl ten, že se zvýšil stavební pud při krmení. Jaro 2017 rozhodlo. Z pěti zkušebních včelstev, které dostávaly vitamíny se dožily k 1.květnu všechny vcelku v dobré kondici. Zato ze zbylých 35 včelstev jsem o 13 přišel. Bylo vidět, že nosema a virózy udělaly své. Rozdíl byl dosti výrazný. Stavy včelstev jsem během roku doplnil oddělky. Další rok jsem nasadil vitamíny na celé včelnici. Jaro 2018 mě potěšilo. Včelstva přežila všechna a žádné nebylo v tak špatné zdravotní kondici, abych ho musel spojovat.

Nezbavil jsem se nemocí úplně, ale je vidět, že jsou včelstva v lepší kondici a nástup nemocí přes zimu a na jaře lépe zvládají. Takže vitamíny a minerál dávám včelstvům pro zvýšení vitality a imunity již pravidelně. Jistě to chce sledovat delší dobu. Čas nám odpoví. Zkušený včelař pozná, co včelám dělá dobře. Zkuste to na páru včelstvech a uvidíte.

Zmíněné produkty můžete nakoupit v eshopu - viz Produkty v menu.

Více o panu Rechtorovičovi:
http://vitaminyspribehem.cz/cs/rechtorovic/

zpět na seznam
Na stránkách používáme soubory cookies. Ty nezbytné jsou nutné pro provoz stránek, statistické sbírají anonymní data pro analyzýzu návštěvnosti a marketingové umožní například následné hodnocení nákupu, případně zobrazení relevantní reklamy.

Veškerá data se sbírají a používají anonymně a není možné je spojit s konkrétní osobou.

Nastavení Odmítnout vše Přijmout vše

zavřít
Uložit nastavení
Odmítnout vše
Přijmout vše