CZK /EUR
Vzdělávací webináře I Vitality klub I Registrace I Přihlášení  CZK /EURVitamín C, vitamín D a zinek - trojice, která je pro nadcházející zimní období ideální


31. října 2022

Proč je ideální kombinace těchto tří mikroživin právě pro zimní období, kdy je celkem běžné onemocnění respiračního ústrojí? Každý z těchto vitamínů má v našem imunitním systému jinou funkci a bojuje jinde a jinak.

Pro posílení imunity proti virům působícím v respiračním ústrojí imunologové doporučují vitamíny C, D a zinek.  Produkty s těmito třemi mikroživinami jsme v našem e-shopu nabízeli dávno před tím, než začal být známý covid. Výhodou našich produktů je maximální vstřebatelnost a také dostatečně vysoký obsah účinných látek v kapsli. 

Vhodné je pravidelné užívání celou zimu podle doporučeného dávkování na etiketě. A při oslabení organizmu zvýšit dávky (viz citace prof. Jana Krejska níže).

Vitamín C je antioxidant, který pomáhá chránit organismus před volnými radikály, a hraje významnou roli při správném fungování imunitního systému. Přispívá k tvorbě kolagenu a ovlivňuje vstřebatelnost některých dalších důležitých látek.

Vitamín D je známý především tím, že napomáhá správnému vývoji kostí a zubů, kromě toho má však vliv také na funkce imunitního systému. Účastní se složitých metabolických procesů v organismu a hraje roli při využití a vstřebávání vápníku a fosforu.

Zinek je jeden z nejdůležitější stopových prvků, který stejně jako vitamín C a D působí příznivě na imunitní systém. Kromě toho však má vliv také na hormonální rovnováhu a zdraví kostí. Zdroj

Všechny zmíněné mikroživiny najdete v našem e-shopu - jsou obsaženy v produktech C+med Vitality, D3+K2 Vitality a Zinek Vitality. 

První, co chrání naše tělo proti viru je kůže, sliznice, sliny a žaludeční šťávy, které ničí patogenní organizmy v jídle.  Branou pro vstup virů je samozřejmě nos a krk. Dýchací cesty chrání právě vitamíny C a D a zinek. 

Jak probíhá boj těla s virem

Naše vrozená imunita je doplněna získanou imunitou, kterou můžete "trénovat". Vitamín C podporuje T a B lymfocyty při jejich práci jako strážců imunitního systému. NK buňky, tedy přírodní zabijáky virových, bakteriálních i parazitárních infekcí, vyživuje vitamín D. Čím rychlejší a schopnější reakce imunitního systému je, tím lépe je organizmus chráněný. Zrychlit reakci pomáhá vitamín C. Proniknutí viru do jádra buňky brání zinek tím, že buňky "obalí" a pomáhá s množením, růstem a tvorbou imunitních buněk. Aby imunitní systém nebláznil, když se setká s neznámým virem a nezačal útočit na všechno, co mu přijde do cesty, potřebuje mít organizmus po ruce vitamín D, který reakce imunitního systému řídí tak, aby byly napadeny jen patogeny, nikoliv buňky vlastního těla. 

Citace: „V případě vitamínu C, vitamínu D a zinku je oprávněné tvrzení, že bez jejich dostatečného příjmu je imunita nedostatečná. Suplementace těchto nezbytných složek v podobě kvalitních potravinových doplňků lze doporučit jak preventivně, tak v podobě zvýšených dávek při známkách infekce nebo pocitů ztráty životních sil,“ upozorňuje Jan Krejsek, přednosta Ústavu klinické imunologie a alergologie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Hradec Králové.

 
zpět na seznam
Na stránkách používáme soubory cookies. Ty nezbytné jsou nutné pro provoz stránek, statistické sbírají anonymní data pro analyzýzu návštěvnosti a marketingové umožní například následné hodnocení nákupu, případně zobrazení relevantní reklamy.

Veškerá data se sbírají a používají anonymně a není možné je spojit s konkrétní osobou.

Nastavení Odmítnout vše Přijmout vše

zavřít
Uložit nastavení
Odmítnout vše
Přijmout vše