CZK /EUR
Vzdělávací webináře I Vitality klub I Registrace I Přihlášení  CZK /EURVitamíny šetří peníze a ladí krev


15. ledna 2023

Několik velkých zahraničních firem si nezávisle na sobě objednalo výzkum, jehož cílem bylo zjistit, zda se do vitamínů pro zaměstnance vyplatí investovat. Jedna německá studie prokázala, že doba nemoci se ve skupině zaměstanců užívající vitamíny zkrátila z osmi na pouhé dva dny. Skupina s placebem zůstala na stejné úrovni jako v předchozím roce, tj. v průměru 8 dnů nemoci. V imunitním systému skupiny, která užívala vitamíny, bylo možné zjistit větší výkonnost v počtu a aktivitě imunitních buněk. Firma ušetřila jen během čtyř zimních měsíců náklady ve výši 36.000 EUR (studie Hoffmeister, M.: Auswirkung von alimentäre Ergänzungsitteln auf die Gesundheit. Ernährung und Medizin. 2005; 20: 115-122.).

Na španělskou chřipku sice zemřelo 40 milionů lidí, infikovaných bylo ale 500 milionů. Obětí byla tedy necelá dvanáctina. Proč tolik osob přežilo? Rozdíl je v imunitním systému jednotlivce. Pokud nejste v deficitu mikroživin, váš imunitní systém je nedobytný. Existují desítky studií na vliv vitamínů na funkci imunitního systému. Jejich výsledek je, že vitamíny aktivují buňky imunitního systému - makrofágy, T4-lymfocyty, B-lymfocyty, "zabíječské buňky, lymfocyty. Nedostatek vitamínů naopak působí opačně - dochází ke snížení funkce imunitního systému. K deficitům v zásobách mikroživin dochází pozvolna v několika fázích. Zpočátku si ničeho nevšimnete. Vyprazdňují se zásobárny ve tkáních a buňkách. Zpomalí se látková výměna. Sníží se produkce hormonů a výkonnost. Později začne docházet k poškození cévního systému, nervových drah, buněk a genetického materiálu.

Co pro to můžete udělat? Uveďte do skvělé formy krevní hodnoty: 5x denně čerstvé ovoce a zeleninu, dostatek vlákniny, zelená smoothie, kostní vývary a klíčky, to jsou super potraviny. Neměly by chybět ani základní doplňky stravy. Na otázku, které to jsou, odpovídá dr. Barbara Miller. Plujte životem lehčeji! A mějte na paměti, mikroživiny působí především při prevenci nemocí. Vždy je čas začít.

Všechny základní mikroživiny najdete v našem e-shopu. zpět na seznam
Na stránkách používáme soubory cookies. Ty nezbytné jsou nutné pro provoz stránek, statistické sbírají anonymní data pro analyzýzu návštěvnosti a marketingové umožní například následné hodnocení nákupu, případně zobrazení relevantní reklamy.

Veškerá data se sbírají a používají anonymně a není možné je spojit s konkrétní osobou.

Nastavení Odmítnout vše Přijmout vše

zavřít
Uložit nastavení
Odmítnout vše
Přijmout vše